Twój koszyk jest pusty!

Jarome Iginla na dobre odkłada łyżwy

31/07/2018 0
Po długiej karierze, były skrzydłowy Boston Bruins, Jarome Iginla koszulki hokejowe, przeszedł na emeryturę. 22-letni weteran zostanie uznany za jednego z najlepszych graczy, który nigdy nie wygra Pucharu Stanleya.
 
Jarome Arthur-Leigh Adekunle Tig Junior Elvis Iginla nigdy więcej nie zagra w NHL. 30 lipca Jarome Iginla wróci do Calgary i przejdzie na emeryturę jako członek Calgary Flames. Iginla miał filiżankę kawy z Boston Bruins pod koniec swojej kariery, ponieważ rozpaczliwie próbował wygrać Puchar Stanleya. Niestety legenda nie była w stanie osiągnąć wspólnego celu wszystkich hokeistów.
 
Iginla spędziła 16 lat w Calgary. Był twarzą serii, ale niestety nigdy nie był jednym z legalnych zawodników Pucharu Stanleya. Kiedy Iginla się postarzał, wiedział, że jeśli chce wygrać, musi opuścić Calgary.
 
Boston Bruins i Pittsburgh Penguins rywalizowali o strzelca bramki, a Iginla wylądowała na Penguinach. W cudownym przebiegu wydarzeń, Bruins pokonali pingwiny w finale Konferencji Wschodnich. Bruins zakończył się porażką w finale Pucharu Stanleya, ale Iginla zdał sobie sprawę, że może wygrać w Bostonie. Więc podpisał kontrakt z Bruins w następnym sezonie.
 
Iginla nadal występowała w playoffach. Zdobył 5 bramek i 2 asysty. Niestety, Bruins zostali wyeliminowani w drugiej rundzie playoffs przez Montreal Canadiens.